pátek 14. března 2014

Dumpster diving 12/03/2014

by Alexiam

by Alexiam

by Alexiam
Naše včerejší úlovky z popelnic - třeba někoho navnadí. Kvalita srovnatelná s tím, co naleznete v regálu o pár hodin dříve za 19.90 Kč. Občas si říkám - máme, co jsme chtěli - málo kvality za málo peněz. 
Alexiam

2 komentáře:

 1. No, hezký :) Tady je krásně vidět, jak si za velkou většinu chudoby můžeme sami, když si to člověk promítne do širšího měřítka. Já dumpster diving (zatím) neprovozuju, ale ve městě nakupuju ovoce a zeleninu od farmářů a soukromníků z okolí, kteří prodávají na tržnici. A světe div se, to ovoce, byť má občas nějaké kosmetické vady, které by v supermarketu neprošly, je chuťově a celkově o hodně lepší a kvalitnější :) A ještě mám dobrý pocit, že nesypu peníze velkým firmám, ale obyčejným lidem, kteří se jim snaží konkurovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak... Jahody ze supermarketu se nedají srovnat s těma od babičky ze zahrádky.
   My máme něco podobného s masem - moje mamka pracuje v řeznictví jako účetní, takže nakupuje i mě tam. Víme, odkud to maso je, že v klobáskách je opravdu maso, atd. Navíc to je řetězec čistě krajský (i když nyní se rozhodli expandovat) a vybudovala ho jedna rodina.
   Teď jsem si tak uvědomila ten obrovský rozdíl mezi tím, co prodávají v obchodě a co si vyrobíme doma... Měla jsem asi tři týdny otevřenou přesnídávku v lednici, dnes mě honila mlsná a nic jiného tam nebylo - a kupodivu byla poživatelná. Domácí by byla už dávno na pochodu. A to se prodává pro děti - ještě se to ironicky jmenuje Cvrček. Pffff...

   Vymazat