čtvrtek 27. března 2014

Chudák zdravý rozum

Že by opět zvítězila lidská hloupost a snaha všechno ovládnout nad zdravým rozumem? Parmezán v USA čeká stejný osud českého pomazánkového másla, EU žádá změnu názvu aneb opět mám chuť se vyjádřit k chodu naší společnosti. 
freeeurope! zdroj zde
Evropská unie v rámci jednání o volném obchodu začala strkat prsty i do názvů potravin Američanů - například parmezán může být jedině sýr vyráběný v italské Parmě, feta je jedině ta dovezená z Řecka, jelikož k němu neodmyslitelně patří, atd. 
Tuto "sýrovou aféru" odstartovala jedna americká firma vyrábějící parmezán (jak by se dalo očekávat) - firmu vlastní italská rodina, která se odstěhovala do USA, kde se rozhodla pokračovat ve svém podnikání. 
Tudíž i ve většině míst v Itálii vyrábí/nabízí "fake" - nejsou Parma, jejich sýr jednoznačně nemůže být parmezán. Na stejném principu můžeme protestovat proti balkánskému sýru od Madety - kde ta vzala kus Balkánu uprostřed Evropy kruci?! Takto bychom mohli pokračovat donekonečna, ale většině rozumných lidí to přijde zbytečné, jelikož si uvědomují, že jde o recepturu. 
...jako by nebyly důležitější věci k řešení. Třeba zrušení EU. 
Alexiam 

2 komentáře:

  1. Tímhle stylem se časem rozpadne sama, podle mě. Lidi jsou možná blbí, ale ne až tak, aby jim většinově nedocházelo, k čemu EU vlastně slouží. Normálním lidem rozhodně ne.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já v to moc doufám... Mám pocit, že je nám jen na škodu.

      Vymazat