úterý 4. února 2014

FaceLook dnešní doby

Facebook dnes slaví 10 let!! 
Velkého životního jubilea se dnes dočkal miláček soudobé mládeže a nejen těch - Facebook.. Již v říjnu 2012 měl více než miliardu uživatelů po celém světě - ani nechci vědět, kolik jich má dnes. Někdo by jim blahopřál a já si říkám... Proč to? Opravdu je to nutné - mít FB, twitter, instagram a já nevím co ještě? Nebylo nám lépe, když jsme žili v této verzi reality a vlastně opravdu žili? Občas se bavím pozorováním lidí na přednáškách, jelikož jsou posluchárny mírně vyvýšené, vidíte zezadu pěkně všem na monitory, tak sleduju, kolik jich je na FB. Až to nechápu a někdy mám pocit, že je to snad životní styl - litry kávy denně a sledování facebooku místo života. 
Já jsem se od něj "osvobodila" vcelku nedávno - květen 2013, čekala jsem do maturity, jelikož jsme zde se zbytek třídy řešili veškeré organizační věci. Dnes funguju na mailu, mobilu, skypu a tady. To mi vcelku stačí. 
zdroj ZDE
Já se ptám, co všem tedy takového velkolepého přináší? Můžete si psát se svými známými - jako na mailu, skypu nebo mobilu, nemůžete si s nimi volat ani se vidět - narozdíl od skypu, jste členem fanouškovské skupiny - mnoha skupin, několika na jedno téma, které vás stejně na zdi otravují, máte zde stovky známých, které vlastně neznáte, tudíž si s nimi nemáte co říci, vkládáte zde své fotografie - dostává se k nim "celý svět", svým způsobem se srovnáváte s ostatními, píšete na zeď to, co byste jindy mohli říct někomu blízkému, koho to bude opravdu zajímat a nebude vás je prázdně litovat/utěšovat/chválit/atd., přestože je mu to jedno. Našla bych toho asi ještě víc, ale přijde mi to zbytečné, už toto je (alespoň pro mě) dostatečný důvod rozloučit se se svým profilem na facebooku. A pokud pro vás ne, přičtěte si k tomu ještě monitorování a špehování soukromých zpráv, o němž všichni víte, ale jelikož je tomu tak všude, nepovažujete to za dosti důležité. Dobře i to je málo? Uvědomte si kolik času na facebooku denně strávíte.. Vždy mě bavily stížnosti lidí, jak jim FB žere čas, že už nestíhají nic jiného - dámy a pánové, není nic lehčího, než FB zrušit a vypnout počítač x).
Alexiam Joannem

6 komentářů:

 1. Jsem ráda, že jsem narazila na nějakou blogerku, která taky nemá FB, dlouho jsem na nikoho takového nenarazila. :) Jinak se z velké části ztotožňuji s tvým článkem, ta náhlá volnost po zrušení je .. jakože "hmmm" :DD měla jsem pak víc času na jiné věci, o což mi šlo.
  Jako povzbuzující popostrčení ke zrušení je to fajn, kámoška už na fb chodí jen zřídkakdy a taky už přemýšlela o zrušení.
  No ale např. bez yt bych se asi neobešla. ^^

  A na závěr.. ale tak proč jim sakra nepoblahopřát, každý štěstí svého strůjcem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé čau, co ty tady :D

   No a k tématu - podle mě je fb prostě v kategorii "velká supr čupr móda" a za pár let z něj postupně lidi začnou odcházet, až skončí v propadlišti dějin, protože ho jistojistě nahradí lepší udělátka, a nebo lidem dojde, že ho k životu nepotřebujou.

   Já bych ten fb zase tak nezatracoval, on totiž za nic nemůže. Za to můžou jeho uživatelé, protože ti mají svobodnou volbu, jestli na něj lézt nebo ne. A že je fb plný kravin? No ty tam dávají taky lidi, že jo :D Jsme prostě v éře lidstva, kde všechno směřuje k jedné věci - PROPOJENÍ. A to propojení začalo nenápadně - rádio, televize, pak internet, a pak internet druhé generace se sociálníma sítěma, skajpama a podobně. Doufám, že pak přijde další fáze - propojení BEZ internetu :)

   Vymazat
  2. Je pravda, že blahopřát můžeme každému na Zemi.. Každý snad jedná podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
   A je fakt, že plno lidí potom hledí, kolik můžou mít volného času.

   Vymazat
  3. Spiiidy: Ano, ale zrovna ten FB jim tyto ptákoviny umožňuje, takže bych ho až tolik nechránila... Skype, mobil ani mail nic takového neumožňují (až na otravné spamy). Hlavně... Osobní setkání už vůbec ne. Moc v tomto nevidím smysl..
   Samozřejmě, toto je věc módy, doufám, že to brzy přejde.
   Nevím proč, ale při tom Tvém výčtu toho, jak to nenápadně začalo mě napadla i mikrovlnka, nějak ji k tomu taky řadím xD.

   Vymazat
 2. Keby som nebola na Fb, tak neviemnič o mojich deckách. :-) - a viete, že Facebook založil či vymyslel Rockefelerov vnuk ?
  B Majúnás pekne pod kontrolou mocipáni :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě Tvojemu důvodu Bed celkem rozumím, i když by to určitě šlo jinak, ale... Bylo to mířeno spíše na ty, co tam sdílí každý svůj "prd". Ale to byl přesně záměr.. I to jak píšeš ;).

   Vymazat