středa 29. ledna 2014

Preventisté sedmého dne

Dopravní podnik města Brna se asi zbláznil... Chápu, že lidi v šalinách obtěžuje, jak některá individua smrdí, ale to přeci není důvod je z ní vyhodit. 
zdroj zde
Ale od začátku.. V Brně jsem zatím jen krátkou dobu, ale i tak vím, že jezdit městskou hromadnou není žádná slast (i když mě osobně to vlastně baví). Zdejší dopravní podnik má své mouchy, ale šaliny jezdí, tak se jim to dá odpustit, nicméně nyní se rozhodl pro poměrně sporné řešení místní situace. Od února budou (také z veřejných peněz) platit 22 nových zaměstnanců - tzv. preventistů. Jejich úkolem mimo kontrolu jízdních dokladů, bude zasáhnout v případě, že nějaký nevychovaný teenager bude sedět, přestože starší dáma opodál bude stát nebo nepustit do dopravního prostředku zapáchajícího bezdomovce. Další věcí je, že s platnou jízdenkou ho prostě vyhodit nemůže,  ale to nechám stranou. 
Víte, nestojím o také morální strážce v autobusech. Každý z nás by běl mít svou hlavu, měl by uvážit, zda tu paní pustí. Občas se nám mladým ani nedivím, protože se stává, že v šalině je plno volných míst, ale ona/on si stoupne přímo před vás a dělá významné oči typu "proč mě jako nepustíš sednout ty hulváte?!" nebo mu/jí uvolníte to místo, ale dostane se vám odpovědi, že jede jen dvě zastávky (ještě lepší jsou ti, co se urazí, protože oni přece nejsou tak staří, aby je někdo musel pouštět sednout!) - v takovém případě je tomu mladému člověku trapné si tam znovu sednout, stojí oba a rozpačitě na sebe hledí. Proč? Proč si vděčně nesedne, nechápe snad, že i tímto toho mladého člověka od takového činu odradí? Tak si myslím, že by pánové preventisté občas mohli vychovávat i ony postarší dámy. 
zdroj zde
Další věcí jsou bezdomovci.. Ano, nijak extra nevoní ani nevypadají, ale co vám probůh lidi udělali? Uvědomme si, že je to také člověk, bohužel na tom není tak dobře jako my, třeba se na ulici dostal "náhodou", třeba je to slušný člověk, ale vy ho povrchně vyhodíte do mrazu, protože se vám nechce ho čuchat. Jasně si vybavuji nedávnou Myšlenku od Hynka na SNE. Nemluvím o násoskách, které jsou permanentně v lihu a v první zatáčce hodí šavli, ale.. Někdy si říkám - haňba nám. 
Alexiam Joannem 

Žádné komentáře:

Okomentovat