pondělí 27. ledna 2014

Loupež svaté krve

zdroj zde
Tak tu máme další perličku lidské blbosti... V Itálii byla zcizena krev papeže Jana Pavla II. Lupiči velice dobře věděli po čem jdou, jelikož ukradli jen zmíněnou ampulku, relikviář a krucifix, zbytek zůstal na svém místě. A to tam určitě bylo co krást, všichni víme, jak "nuzná" současná církev je. 
Tak si říkám, k čemu jim to asi tak bude? Nikde se tím moc nepochlubí, jistě bude se to dát střelit na černém trhu, ale k čemu to bude tomu, kdo si to koupí? To budeme klonovat papeže nebo co? Stejně už by to nebyl ten samý člověk, již ho nevychovají ti stejní rodiče, nebude na něj působit autentická doba, události, technika a všechno, bude se učit jiné věci, církev už je někde jinde.. Tak k čemu? Ať církev neuznávám jak chci, Karol Wojtyla byl osobnost, na kterou se jen tak nezapomíná a tímto mu projevili značnou neúctu - naprosto zbytečně. Nevnímám jej jako hlavu katolické církve, ale jako člověka, samozřejmě je mnoho takových, kteří si naše uznání také zaslouží, nicméně on byl vidět. A ještě dlouho bude. 
Dnes ale jako by se se svatokrádežemi roztrhl pytel - u nás v Jihomoravském kraji dnes ukradli 30 knih ze 17. století, odhadovaná škoda 600 tis. Není to pro církev snad nějaké znamení? Jasně, toto se dá kráásně zpeněžit, přeci jen stále je mezi námi dost "bossů", kteří mají své sbírky různých pokladů a rádi je rozšiřují. Také je to známka zámožnosti pro přátele i známe. Ale proč se snižujeme k takové zbytečné neohleduplnosti? Nestačilo by se zamyslet, že pro někoho má taková kniha hodnotu nejen finanční, ale především citovou? A ta je nevyčíslitelná. 
Alexiam Joannem

Žádné komentáře:

Okomentovat