pondělí 27. ledna 2014

Falšovaná Ukrajina?

Nedávno se mi tu objevil komentář ohledně toho, že protesty na Ukrajině jsou fingované.. Já osobně mám jiné informace, ale dovedu si něco takového představit v pro - ruských oblastech, přeci jen je blbost, aby tamní obyvatelé, kteří usilují o přiblíženi k Rusku a vytvoření Euroasijské unie, protestovali přesně proti tomuto kroku. Dnes jsem na jednom fóru na stránkách votočvohoz.cz objevila toto: 
"Jsem studentkou vysoké umělecké školy a studenti obdobné školy v Kyjevě nám napsali dopis s prosbou o pomoc, protože jejich osm spolužáků bylo brutálně zbito, poté zatčeno a nyní čekají na soud - jde o politický proces, ve kterém osm dvacetiletých kluků může dostat trest v rozsahu 8 - 15 let.
Ti kluci jsou jako vaši kámoši. Chodí na kafe, kouří balený cigára, studujou film nebo mediální studia. Nosej kostkovaný košile a vůbec - jsou jako my. Neudělali nic zlého, nikoho nenapadli - pokojně demonstrovali za svobodu a demokracii ve svojí zemi. A prosí o pomoc."
"DOPIS 1 - Vyjádření podpory studentům. Připojit se můžete zde 
DOPIS 2 - Otevřený dopis a výzva představitelům našeho státu, aby se zasadili o propuštění zatčených studentů a podpořili boj za demokracii. Celý text, včetně dopisů z Kyjeva - zde"

Na jednom z odkazů si můžete přečíst i zmíněný výňatek z překladu dopisu ukrajinských studentů, ale ráda bych ho zveřejnila i zde. 
"V noci z 19. na 20. ledna, z neděle na pondělí, okolo 5:00 ráno, se vracelo 8 studentů (…) z Majdanu na kolej. Na Majdanu nedělali nic protizákonného. Stáli tam spolu s ostatními, zpívali, účastnili se pokojného protestu. Cestou domů je obklíčilo 6 automobilů, (…). Z aut vyskočilo asi 20 lidí v civilu, jenom kalhoty a boty měli vojenské. Vrhli se na kluky, srazili je na zem, bili, potom jim nasadili pouta, nacpali do aut a odvezli neznámo kam. (…) Velmi dlouho jsme pátrali, kde studenty zadržují. Policie žádné informace neposkytuje, lže, že o nich nic neví. (…) Policie s porušením všech zákonů studentům sdělila, že je podezřívá z organizace nepokojů, akcí, které představují hrozbu státu, majetku a zdraví příslušníků bezpečnostních složek. Z dvacetiletých kluků udělali teroristy!!! Před pár dny je rozvezli k různým soudům, aby novináři a lidé nemohli protestovat. Hrozí jim od 8 do 15 let vězení. Prosíme o rozšíření této informace! Jsou to vaši kolegové! Velice vás prosíme obrátit se na prezidenta, na prokurátora, na soud!"

Ať mi říká kdo chce, co chce, toto není normální, také jsem studentka, také bych byla jedním z těch, kdo by protestovali, kdo by chtěl být vyslyšen, kdo by chtěl něco změnit.. Je mi jasné, že mnoho lidí si myslí, že právě studenti jsou snadno zmanipulovatelní, ale problém může být také někde jinde. Co když právě vy "dospělí" jste ti, kteří stále přivíráte oči před omezováním svobody.. Vždyť se podívejte do historie, co Rusové udělali nejen Ukrajincům, ale všem národům, které si podmanili, cožpak jim je můžeme nechat na pospas? Nebyla by to snad i zrada našich obětí komunismu?! 
...ale každý z nás se zodpovídá jen sám sobě, je to na nás. 
Alexiam

Žádné komentáře:

Okomentovat