čtvrtek 23. ledna 2014

Demonstrace v srdci

Tak zase čtu o tom, copak že se nám to (ne)děje na Ukrajině.. A musím říci, že bych také šla demonstrovat. Vlastně i život by mi za to stál. Nestál by mi za tento stát, ani za jednoho z těch kašpárků nahoře, ale rozhodně by mi stál za šanci pro další generace žít v opravdové svobodě - fyzické, duchovní, vší. Za svobodu bez politického systému, bez všech systémů. Ano, to by mi za život stálo. 
zdroj zde
Avšak bojím se, že zde se nějakých nepokojů v ulicích nedožiju, že vždy budeme národ pepíčků, kteří budou kafrat u piva, ale nic neudělají. A jeden člověk demonstraci nedělá. Tak nezbývá mi, než doufat, že jednou přijde den, kdy přeteče pohár trpělivosti i zdejším smířlivým ovčanům a vyjdou se svými argumenty do ulic. Snad se tam tedy všichni shledáme. 
Alexiam 

6 komentářů:

 1. Dožiješ, neboj. I tady začíná spoustě lidí docházet trpělivost, a já jsem jeden z nich. Mám doma i dvě masky Guy Fawkese, jen tak kdyby náhodou ... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře, potkáme se tam! Žádné masky netřeba, právě tam bude třeba ukázat svou pravou tvář..;)

   Vymazat
 2. Ukrajina: Zbraně, dolary a eura
  wertyz / 7 hodinami ago 26.1.2014

  Fotografie od Reuters a AFP ukazují mírumilovné demonstranty v akci.
  Ukrajinský premiér Janukovyč včera na setkání s opozičními předáky navrhoval změny pro ukončení násilí. Amnestie pro uvězněné anarchisty, nabídka postu premiéra a dalších míst ve vládě nepomohla. Opozice přesně podle plánu ukázkově volá po předčasných volbách. Podle některých včerejších zpráv se opozice a vláda údajně alespoň dohodly na stažení lidí z ulic.

  Janukovyč také včera prohlásil, že v protestech se zapojují cizinci: ”K násilným akcím ne nepřipojili jen Ukrajinci, ale také lidé z dalších zemí, kteří se účastnili regionálních bojových akcí a jsou hledáni mezinárodně. Všichni se ukrývají v okupovaných budovách. Víme, že tam jsou zbraně.”prohlásil. (zdroj)

  Video: Ukrajinští vzbouřenci útočí na policii

  To, že ukrajinští demonstranti používají zbraně, je dobře zdokumentováno stejně jako najímání lidí na protesty. V této reportáži RT byly ukázány fotografie zabavených zbraní a dalších věcí. Podle vlády tyto věci patří gangu, který dodával lidem zbraně. Údajný gang měl u sebe eura a americké dolary.  V tomto příspěvku na Facebooku je psáno, že za 3 hodiny protestů dostane jedna osoba 100 grivnů , plus 10 na hodinu za držení vlajky a dalších 10 ze přivedení dalšího člověka.  Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizním rozhovoru na ruské televizi řekl, že je velice důležité, aby se neodehrávala žádná prohlášení z venku, která opozice a militanti berou jako povzbuzení pro jednání v souladu s názory evropské komunity. (zdroj)

  ahoj, doufám, že tyto falešné demonstrace neschvaluješ. prej je do toho namočenej i ten blbeček Kocáb:)))) AHOJ IVA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Schvaluju to, když lidi dají najevo svůj odpor, než aby jen brblali doma u televize. To je podle mě náš velký problém.
   A sama to až tak falešně nevidím, protože určité kontakty na Ukrajině mám a vím přímo od těch lidí, co se tam děje..

   Vymazat
 3. Tak, to jsem ráda, že máš přehled. . . . iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, občas se nedá věřit snad nikomu... Ale to víme obě dvě.

   Vymazat