středa 18. prosince 2013

Říkám "ne" nenávistné společnosti!

V poslední době si poměrně často čtu diskuze pod články na serverech jako jsou novinky.cz nebo idnes.cz, začalo to nevině, jen tak pro zábavu, protože velice často se tam objevují opravdu "perly". Ale od toho, co jsem začala číst více diskuzí, začínám z toho být spíše smutná.. Překvapuje mě, jak dokážou být tamní "pisálci" nenávistní, zlí až bezcitní. 
zdroj ZDE
Na to, že pod každým článkem o naší politice haní pana Kalouska už jsem si snad i zvykla. Ministr financí, ať už současný nebo bývalý, prostě nemůže být oblíbený a Bůh nás chraň, jestli pan Babiš bude. Ale dnes se objevil článek o dvouletém výročí smrti Václava Havla. A jak se do něj obuli.. Přirovnání ke Stalinovi či Husajnovi mě značně zaskočila. Samozřejmě, všichni vidíme, co se z naší republiky stalo, ale měli bychom mít na paměti to, že p. Havel nebyl jediný prezident, posledních deset let tam byl p. Klaus - proč neútočit teda i na něj?, a pak také to, jaké má u nás prezident pravomoci. Když chtějí na někoho plivat, tak tedy na politiky - na Zemana a jeho koaliční smlouvu, na Grosse a spol. (A Zemáka si ti tupci ještě na hrad zvolili - sami a dobrovolně, přestože on kradl, kde mohl, přestože on byl jeden z těch, kteří rozprodávali a tunelovali, přestože v prezidentských debatách lhal celému národu v přímém přenosu, přestože on do vlády dosadil Rusnoka za úplatu krásného křesílka v radě ČNB. ) Ale dnešní společnost nevidí dál, jak na špičku svého nosu... Proto bude celý svět toto výročí oplakávat mnohem více než my. 
Tak dobře, to je politika, nejsou spokojeni s tím, co se v našem státu děje, ale.. Proč jsou "takoví" i k další, obyčejným lidem? Jako další příklad vnímám článek o tom, že obec Modrava nechala u nějakého umělce vytvořit speciální kovové posezení a zasadila jej do přírody Šumavy, k soutoku dvou potůčků. Nikdo z nich tam nebyl a jaké reakce se na to objevovaly? A když tam napíše člověk, který to viděl na vlastní oči a zastane se umělce i obce, tak div, že jej nelynčují jak za středověku. 
Tak to vypadá, že mít vlastní názor je pomalu života nebezpečné, protože názor většiny je přeci "lepší", i když je nepodložený a třeba i nesmyslný... 
zdroj ZDE

3 komentáře:

 1. Nenávisť nepoznám - nahnevám sa keď si udriem hlavu, zakopnem, alebo mi predajú špatnú vec. Ale to nie je nenávisť... Raz som vyhlásila, že som za mier - a sa darí. B

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že něco takového také jednou dokážu, ale já jsem neuvěřitelně impulzivní a všechno moc prožívám. Vlastně... Jsem rak, takže... Emoce jsou všechno, dokážou mnou mlátit ode zdi ke zdi, i když se "jen" dívám na film.

   Vymazat
 2. ˇˇCo sa deje teraz je teraz, emócie sú v poriadku. Časom sa akosi mantinely znížia, či odstránia, dá sa viac voľne korčuľovať, je menej bum a bác... srdce to uchopí , je v strede.

  OdpovědětVymazat