pondělí 9. prosince 2013

Mé souznění s "nepřirozeným"

Již jsem zmínila, co studuji a teď bych se také chtěla opřít do něčeho, k čemu v "profesním" životě směřuji.. 
Pro některé duchovní osoby to bude nepochopitelné, ale chci se věnovat asistované reprodukci, lidověji umělému oplodnění. Už jsem slyšela tolik argumentů o tom, jak je to nepřirozené, že je to osud těch lidí nemít děti, atd. Ale také jsem setkala s lidmi, kteří bojují o tuto šanci již deset let a neztrácí naději, také se mě to dotklo mnohem blíže, než většiny z těchto osob.. Mám sestru z umělého oplodnění. Její babička je poměrně uvědomělá a duchovní žena, ale toto jí nikdy neodpustí, nikdy ji nepřijme naplno. Občas mám pocit, že více bere mě jako svou vnučku, přestože jsem k nim přišla v sedmi letech a nemají ke mě žádný příbuzenský vztah. A to mi přijde smutné. Já ségru vnímám jako malý zázrak, protože jsem viděla čím vším si její rodiče prošli. Taky vím, že měly být dvě, ale nakonec dostala šanci na život jen ona. Tehdy sehrála hlavní roli psychika, verdikt byl, že je vyšší pravděpodobnost, že nám na zahradě přistane UFO, než že budou mít společně dítě přirozenou cestou. Přiznám se, UFO jsem neviděla, ale brácha je počatý bez jakéhokoliv zásahu lékařů. Další malý zázrak (až se stydím, že jsem jediná tak obyčejná xD). Pamatuju si, jak náš děda prohlásil, že to oni se tak moc snažili, až si ty spermie rozbíjely hlavičky. 
Myslím si, že když poznáte ty lidi, poznáte jejich příběhy, nemůžete si myslet, že oni nemají právo mít děti. Často mi leží v hlavě, že je to až nespravedlivé, když se rodí děti lidem, kteří o ně nestojí, nebo když vidím statistiky potratů v Číně, ale lidé, kteří by si je zasloužili, je mít nesmějí. Vím, že za tím něco stojí, také si uvědomuji, že rodiče si vybíráme. Ale přijde mi lepší pomoci někomu, kdo dokáže do tohoto světa přivézt uvědomělé, bdělé dítě, bude se mu věnovat, dá mu svou lásku, než nečinně sledovat, jak se bují společnost ignorantských ovcí z rodin, kde je každý samorost. 
Samozřejmě, že je to také případ od případu, záleží, co páru brání v početí.. Je rozdíl, když lékaři desítky let nemohou přijít na důvod či jeden z partnerů má nějakou vážnou vrozenou vadu (to již podle mého má nějaký hlubší, důležitý důvod) nebo když nemohou počít, proto že partner má rád horké koupele.
Dříve jsem se tomu chtěla věnovat z pozice lékaře, později jsem si uvědomila, že lékař není v tomto procesu tím důležitým, tím, kdo dělá něco velkého, důležitého, je takovým prostředníkem. Proto nyní jsem tam, kde jsem..
Alexiam Joannem
zdroj zde

Žádné komentáře:

Okomentovat